अवैध रूपमा कवाडी लोड भएको गाडी प्रहरीको नियन्त्रणमा 

* # अर्थ बाणिज्य विविध समाचार समाज सिन्धुपाल्चोक

मध्य पहाडी लोगमार्गबाट उठाइएको पुरानो ग्याबिन जाली लोड भएको गाडीलाई बाहुनेपाटी प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ । ना ५ ख ३५७९ नम्बरको गाडीलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको हो ।

निर्माणाधीन मध्य पहाडी लोक मार्गको लगभग १० हजार घन मिटर बराबरको पुरानो ग्याबिन जाली निस्कने अनुमान रहेको छ । कानुनी पक्रियाको बारेमा थप बुझ्नका लागि ट्रकलाई नियन्त्रणमा लिइएको प्रहरीले जनाएको छ । निर्माण कम्पनीले आफूले उठाएर आउने रकम मध्य पहाडी लोक मार्गको खातामा जम्मा गर्ने दाबी गरेको प्रहरीले जनाएको छ । तर आधिकारिक कुनै पत्र नभएको पाइएको छ ।

मेलम्ची नगरपालिकाले सबै खाले कवाडी सामानको कर लिँदै आएको छ । फलामजन्य बस्तुहरूको प्रतिकिलो २ रुपैंया कर लिँदै आएको नगरपालिकाका राजस्व शाखा प्रमुख राजेन्द्र दुलालले बताउनुभयो । तर मध्य पहाडी लोक मार्ग निर्माण कम्पनीले भने राजस्व तिर्न बाँकी रहेको छ । 

निर्माण कम्पनीका प्रतिनिधि देव ढुङ्गेलका अनुसार सम्झौतामा भने उल्लेख भएको पाइएको छ । तर आधिकारिक रूपमा सामान उठाउने बारेमा निर्णय भने नभएको पाइएको छ । यसबारेमा थप अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ । 

Leave a Reply