मोटरसाइकल दुर्घटनाका घाइतेलाई बाह्रबिसे -काठमाडौं सम्पर्क मञ्चको सहयोग

* # समाचार समाज सिन्धुपाल्चोक स्वास्थ्य

नेकपा एमाले बाह्रबिसे काठमाडौं सम्पर्क मन्चले आफ्नो आबधिक योजना बनाइ बिभिन्न सिर्जनात्मक काम गर्ने निर्णय गरेको छ ।

काठमाडौंको नारायण टार स्थित जिल्ला सम्पर्क मन्चको कार्यालयमा शनिबार बसेको बाह्रबिसेको दोश्रो बैठकले यस्ता बिभिन्न निर्णयहरु गरेको हो । बैठकले केहि दिन अघि बाग्मती प्रदेश अबिधेशनको प्रतिनिधि छनोट निर्वाचनमा मतदानका लागी जानेक्रममा मोटर साइकल दुर्घनामा परी काठमाडौंको ट्रमा सेन्टर र जोरपाटि स्थित अपांग अस्पतालमा उपचाररत बाह्रबिसे नगरपालिका वडा नम्बर ६का २ जना घाइतेहरुलाइ नगद सहयोग गरेको छ ।

पहिलो चरणमा बाह्रबिसेबाट काठमाडौं आइ बसोबास गर्ने नगरबासीहरुलाइ संगठीत गर्ने, दोश्रो चरणमा राजनितिक तथा सामाजिक बिकास निर्माण र नगर समृद्धिको बिषयमा बिभिन्न बिग्यहरुमार्फत प्रशिक्षणको ब्यबस्था गरीने, बिभिन्न रोजगारीमा रहेका बाह्रबिसेका काठमाडौं बासीहरु सँग छलफल र समन्वय गरी पेशागत क्षेत्र, बैदेशिक रोजगारीमा जाने तथा आउनेहरु लक्षित बिभिन्न तालिमहरुको आयोजना गर्न पहल गर्ने , स्वास्थ्य र शिक्षा क्षेत्रमा अप्ठेरामा रहेकाहरुलाइ आवस्यक सहयोग पुर्याउने र बिभिन्न चाडपर्ब तथा अवसरहरुलाइ नगरबासिको हितमा उपयोग गर्ने निर्णय गरीएको मन्चका अध्यक्ष प्रेमकुमार शेर्पाले जानकारी दिनु भएको छ ।

कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि नेकपा एमाले बाग्मती प्रदेश कमिटिका सदस्य निमफुन्जो शेर्पाले सम्पर्क मन्चको भूमिकाको प्रसंसा गर्दै आगामि दिनमा फराकिलो दायरामा कामगर्ने गरी योजना बनाउन सुझाव दिनु भएको छ । अब बाह्रबिसे काठमाडौं मात्रै हैन देश व्यापि र अझ बैदेशिक रोजगारीमा रहेकाहरुलाइ पनि समेट्न कोशिस यो मन्चले गरोस । यसमा प्रेमकुमार सेर्पाको नेतृत्व सफल हुनेमा म बिश्वस्त छु प्रदेश सदस्य शेर्पाले भन्नु भयो । आगामी बर्षको उत्कृष्ट सम्पर्क मन्चको उपाधि बाह्रबिसे काठमाडौं सम्पर्क मन्चले जितोस भन्ने नेकपा एमाले सिन्धुकाठमाडौं सम्पर्क मन्चका अध्यक्ष राजन आचार्यले शुभकामना दिनु भएको छ ।

बैठकलाइ बाग्मती प्रदेश सम्पर्क मन्चका सचिबालय सदस्य टेकबहादुर श्रेष्ठ, सिन्धुकाठमाडौं सम्पर्क मन्चका जिल्ला सचिब द्वारीका प्याकुरेल लगाएतले सम्बोधन गर्नुभएको थियो । बैठकले बिभिन्न दुर्घटनामा परी अस्पतालमा उपचार गराइ रहनु भएका नगरबासिहरुको उपचारका लागी संकलित रकम हस्तान्तरण गरीसकिएको मन्चका अध्यक्ष प्रेमशेर्पाले जानकारी दिनु भयो ।

मन्चले यस्ता जनसेवाका लागी आकस्मिक रकम संकलन अभियानलाइ बचत कोषको रुपमा निरन्तरा दिदैजाने निर्णय लिएको छ । यसै क्रममा हालै सम्पन्न नेकपा एमाले बाग्मती प्रदेश कमिटिको प्रथम अबिधेशनमा जिल्ला भूगोल बाट सर्बसम्मत निर्बाचित हुनुभएकोमा यसै नगरका पुर्ब मेयर समेत भइसक्नुभएका निमफुन्जो शेर्पालाइ बधाइ तथा शुभकामना दिइएको छ । यस मन्चमा जिम्मेवारी प्राप्त गर्नुभएकि उपाध्यक्ष तनुजा भट्टराइ पौडेललाइ जिम्मेवारीको प्रमाण पत्र प्रदान गरीएको छ ।

दशैंको संघारमै बैठक आयोजना गरीएकाले बाह्रबिसे नगरपालिकाका सबै नवै वटा वडाका सम्पर्क मन्च आबद्ध सदस्य तथा शुभचिन्तकहरुलाइ गाउँ तथा सहरमा आआफुलाइ पाएक पर्ने स्थानमा चाडबाडहरुलाइ उपयोग गर्ने कार्यक्रमहरु तय गर्न तथा पार्टिले आयोजनागरेका कार्यक्रमहरुलाइ सफल तुल्याउन सबै सदस्यहरुलाइ आआफ्नो ठाउँबाट भूमिका निर्बाह गर्न निर्देशन पनि दिएको छ ।

Leave a Reply