महीनावारी शुरक्षाका लागी भेण्डीङ मेसिन वितरण

* # जीवन शैली पालीका खबर प्रविधि शिक्षा समाचार समाज सिन्धुपाल्चोक स्वास्थ्य

विराट नेपाल मेडिकल ट्रष्टद्धारा स्यानिटरी प्याड भेण्डिङ मेसिन बितरण इन्द्रावती गाउँपालिकामा विराट नेपाल मेडिकल ट्रष्टले स्यानिटरी प्याड भेण्डिङ मेसिन बितरण गरेको छ ।

कार्यक्रमको अवसरमा सभाध्यक्ष तथा ईन्द्रावती गाँउपालीकाका अध्यक्षले गाँउपालीकाले स्वास्थ्यको क्षेत्रका बजेट सहीत काम गरीरहेको र दक्ष जनशक्तिबाट चुस्त सेवा दीन प्रतिबद्ध रहेको उहाँले ताउनुभएको छ । यो मेसिन विद्यालयमा वितरण गरेको मेसिनले १२ वटा विद्यालयमा महीनावारीको समयमा पनि किशोरीहरु विद्यालय नियमीत आउन सक्ने वातावरण बनेको बताउनुभयो । साथै उहाँले पालीकाभरीका ४५ वटै विद्यालयमा भेण्डीङ मेसिनको व्यावस्थ ागर्न पालीकाले पनि समन्वय गर्ने उहाँले बताउनुभइको छ ।

ट्रष्टले अहिले गाउँपालिकाको ५ वटा वडामा काम गरिरहेको र आज १३ वटा भेण्डिङ मेसिन हस्तान्तरण गरेको संस्थाका जिल्ला संयोजक सफल कुँवरले जानकारी दिनुभयो । महिनावारीको सरसफाइ र स्वच्छता व्यवस्थापन गर्नको लागी मेसिन बितरण गरिएको र प्याड प्रयोग गरेपछि व्यवस्थापनको ब्यवस्था पनि संस्थाले नै गर्ने कुँवरले बताउनुभएको छ । राष्ट्रीय आविस्कार केन्द्रले बनाएको मेसिन वितरण गरेको उहाँले बताउनुभयो ।

साथै महिनावारी एक प्राकृतिक पक्रीया भएकोले महिनावारी सम्बन्धी बिभिन्न भ्रम र गलत परम्परालाई अन्त्य गर्न यो कार्यक्रमले सहयोग पुर्याउने पनि उहाँले जानकारी दिनुभयो । आज बितरण गरिएका मेसिनमध्ये पालिका भित्र रहेका १२ माध्यामिक विद्यालयहरूका लागी एक एक वटा र एक वटा मेसिन पालिकामा रहने गाउँपालिकाले जनाएको छ ।

प्रमुख अतिथि नेपालको साथमा गाउँपालिका उपाध्यक्ष सोभाना तामाङ, प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत राम प्रसाद शर्मा र पालिका भित्रका सबै माध्यामिक विद्यालयका प्रतिनिधि शिक्षकहरूको सहभागितामा कार्यक्रम सम्पन्न भएको हो । 

Leave a Reply